18 marca inspektorzy pracy skontrolowali 2000 sklepów

W większości skontrolowanych placówek handlowych przestrzegano przepisów ustawy o ograniczeniu handlu oraz o wykonywaniu czynności związanych z handlem w niedziele i święta - sklepy wielkopowierzchniowe były zamknięte, a w małych sklepach klientów obsługiwali właściciele. Państwowa Inspekcja Pracy podała dane o kontrolach przeprowadzonych 18 marca w związku z zakazem handlu. To druga taka niedziela. Główny inspektor pracy Wiesław Łyszczek poinformował, że we wszystkich 16 okręgowych inspektoratach pracy działały telefony dyżurne. Wpłynęło na nie 416 zgłoszeń, tydzień wcześniej było ich 341. Większość nie znalazła potwierdzenia, bo w sklepach pracowali właściciele i ich rodziny. Najwięcej zgłoszeń było w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu i Gdańsku. Najmniej w Opolu. W większości placówek przestrzegano przepisów.

W większości skontrolowanych placówek handlowych przestrzegano przepisów ustawy o ograniczeniu handlu oraz o wykonywaniu czynności związanych z handlem w niedziele i święta - sklepy wielkopowierzchniowe były zamknięte, a w małych sklepach klientów obsługiwali właściciele.
Państwowa Inspekcja Pracy podała dane o kontrolach przeprowadzonych 18 marca w związku z zakazem handlu. To druga taka niedziela. Główny inspektor pracy Wiesław Łyszczek poinformował, że we wszystkich 16 okręgowych inspektoratach pracy działały telefony dyżurne. Wpłynęło na nie 416 zgłoszeń, tydzień wcześniej było ich 341. Większość nie znalazła potwierdzenia, bo w sklepach pracowali właściciele i ich rodziny. Najwięcej zgłoszeń było w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu i Gdańsku. Najmniej w Opolu. W większości placówek przestrzegano przepisów.

 

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.