Czy pracownik merytoryczny zatrudniony na stanowisku urzędniczym korzystający z samochodu prywatnego do celów służbowych musi przejść psychotesty?

Pracodawca zlecający pracownikowi prowadzenie pojazdu w ramach obowiązków służbowych (niezależnie od tego, czy jest to pojazd służbowy, czy też pojazd prywatny, za którego użytkowanie do celów służbowych pracownik otrzymuje zryczałtowany ekwiwalent pieniężny), powinien powiadomić o tym fakcie lekarza medycyny pracy poprzez stosowne zapisy w skierowaniu na badania profilaktyczne. Nie ma przy tym znaczenia, czy pracownik korzysta z pojazdu regularnie, czy sporadycznie. To, jakim badaniom zostanie poddany pracownik, będzie uzależnione wyłącznie od decyzji lekarza medycyny pracy, gdyż to w jego kompetencjach leży kierowanie pacjentów na badania specjalistyczne (w tym psychologiczne). W opisanej sytuacji nie ma również znaczenia, czy ten pracownik jeździ sam, czy też przewozi inne osoby i czy jedzie samochodem służbowym czy prywatnym do celów służbowych.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.