Jak będą działały e-zwolnienia?

Druki zwolnień lekarskich, zwane popularnie L4, już wkrótce odejdą do lamusa. Od 1.07.2018 r. jedyną obowiązującą formą zwolnienia, będzie zwolnienie elektroniczne, czyli e-ZLA. Jakie zmiany czekają w związku z tym pracodawców i pracowników? Do tej pory lekarze mieli wybór pomiędzy wystawieniem tradycyjnego, papierowego zwolnienia a wprowadzeniem do systemu informatycznego zwolnienia elektronicznego. W praktyce rzadko korzystają z tej drugiej możliwości.

Druki zwolnień lekarskich, zwane popularnie L4, już wkrótce odejdą do lamusa. Od 1.07.2018 r. jedyną obowiązującą formą zwolnienia, będzie zwolnienie elektroniczne, czyli e-ZLA. Jakie zmiany czekają w związku z tym pracodawców i pracowników?
Do tej pory lekarze mieli wybór pomiędzy wystawieniem tradycyjnego, papierowego zwolnienia a wprowadzeniem do systemu informatycznego zwolnienia elektronicznego. W praktyce rzadko korzystają z tej drugiej możliwości.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.